Урок № 25. Культурне різноманіття нашого краю.


ДИСТАНЦІЙНЕ
НАВЧАННЯ
Громадянська освіта 
 
ПІДРУЧНИК: Громадянська освіта, Т.Бакка, Л.Марголіна, 10 кл., 2018 р.

ПРАКТИЧНА РОБОТА 
Тема:  Культурне різноманіття нашого краю
“Людина, що ненавидить інший народ, не любить і свій власний”

Н.А. Добролюбов
Сьогодні гостро постає питання про нехтування суспільством загальнолюдськими цінностями; порушення особистих прав людини; нетолерантне ставлення одне до одного.
Трагічні приклади історії показують
нагальну потребу в злагоді, добросусідстві, поваги до інших людей, їхніх думок. У зв'язку з цим,  дуже важливо зрозуміти необхідність взаєморозуміння різних етнічних спільнот  у суспільстві. 
ЗАВДАННЯ №1.
 Китайська притча «Гарна сім'я»
В одному селі жила сім'я із 100 чоловік. У ній панувала особлива атмосфера миру, злагоди і взаєморозуміння. Ніколи тут не сварилися, ні лаялися. Цей слух дійшов до правителя країни. Вирішив він перевірити, чи так це насправді. Приїхав владика в село, знайшов голову сім'ї і запитав про те, як йому вдається зберігати гармонію між близькими людьми. Старий узяв аркуш паперу, довго на нього писав, а потім вручив його правителю. На папері було накреслено 3 слова: "Любов", "Терпіння" і "Прощення". «І це все?» - Здивувався правитель. На що старий відповів: «Так! Це основа не тільки хорошої сім'ї, а й світу в цілому ... »

Дайте відповіді на питання:
1. Який основний зміст притчи.
2. Чому вона навчає?
3. Сучасне українське суспільство є полікультурним. Ви погоджуєтесь з цим. Що таке полікультурність? (Т. Бакка, Л.Марголіна, Громадянська освіта, 2018 р. стор.70)
4. Які міжнаціональні проблеми, на Ваш погляд, існують сьогодні в нашому суспільстві ?

ЗАВДАННЯ №2.
Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група мають свої звичаї, що формувалися протягом багатьох століть. Звичаї народу – це ті прикмети, за якими розрізняється народ не тільки в сучасному, а й в історичному минулому.
Більшість країн не є культурно однорідними, і там проживають представники різних національностей, які мають свою культуру, релігію, звичаї й традиції. 
Перегляньте будь-яке відео загальноукраїнського проекту "СПАДОК".


ВІДЕО: СПАДОК. Донецька область(традиційне народне вбрання)

ВІДЕО: СПАДОК. Чернівецька область.

ВІДЕО: СПАДОК. Закарпаття(дівоче святкове вбрання)


А зараз подивіться на себе в дзеркало, а потім відкрийте свою сторінку в соц. мережі та перегляньте фото друзів. Чи є серед вас хоча б двоє схожих один на одного? Розуміння того, що кожна людина – унікальна особистість формує у нас основні риси поваги до особи та допомагають нам створювати сучасні суспільні відносини в колективі.

Дайте відповіді на питання:
1. Дайте визначення поняттю "культура"(Т. Бакка, Л.Марголіна, Громадянська освіта, 2018 р. стор.77).
2. З чого складається культура спілкування (Т. Бакка, Л.Марголіна, Громадянська освіта, 2018 р. стор.77).
3. В Закарпатті -  пацюрки, а на Донеччині та Луганщині - ...  Що у нас називають пацюрками?

(Т. Бакка, Л.Марголіна, Громадянська освіта, 2018 р. стор.77).

ЗАВДАННЯ № 3
Використайте інформацію за посиланням та складіть стовпчикову (або іншу, на ваше бажання) діаграму національного складу населення Луганщини. 
ПОСИЛАННЯ:   Вікіпедія:Луганська область.Демографія


САМЕ ЧАС ВІДПОЧИТИ:   подивись на Краматорськ та Сєвєродонецьк очима туристів до початку війни. 
Набирайся сил та знань, бо саме нам відбудовувати українські міста після перемоги...



   








Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Практична робота: позначення на контурній карті (знаками руху) глобальних ланцюгів доданої вартості «видобування алюмінієвої сировини – виробництво глинозему – виробництво первинного алюмінію – споживання алюмінію».

Урок № 20. Практична робота: визначення середніх температур та амплітуди їх коливань за добу, місяць, рік. Аналіз рози вітрів.

Урок № 27. Практична робота: обчислення показників народжуваності, смертності, природного та механічного приросту населення країни за статистичними даними.